23.04.2009 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zjištěných závad při mimořádné kontrole obchodování s vejci bylo málo

Kontrolní akce probíhala od 17. 3. do 10. 4.

Veterinární kontrolní mechanismy správně fungují již ve výrobě, popřípadě v místech určení, tj. v okamžiku než jsou potraviny živočišného původu uváděny na trh.
Státní veterinární správa ČR nyní vyhodnocuje výsledky mimořádné kontrolní akce zaměřené na vejce, která probíhala od 17. 3. do 10. 4. 2009. V celé republice bylo provedeno celkem 81 kontrolních akcí, při kterých byla kontrolována čerstvá vejce třídy A a v 8 případech barvená vejce. Závady byly zjištěny pouze čtyři.
Jedno menší pochybení bylo zjištěno v Pardubickém kraji a šlo nedostatky v průvodní dokumentaci vajec původem z ČR a byla uložena pokuta příkazem na místě ve výši tisíc korun. U barvených vajec byla zjištěna v obchodním řetězci LIDL závada v označení – chybělo identifikační označení výrobce. O tomto pochybení jsme již informovali. Celá zásilka 280 062 vajec byla vrácena zpět německému dodavateli. Pokuta zatím přesáhla 100 tisíc korun.
Při kontrolách byly prověřeny v místech určení, tj. před uvedením do tržní sítě kromě českých vajec vejce třídy A z Polska a Španělska, a barvená vejce z Polska a Německa.

S podobnými mimořádnými kontrolními akcemi orgány státního veterinárního dozoru počítáme, kromě těch rutinních, pravidelných, i nadále. Lze říci, že každý měsíc probíhá v celé republice minimálně jedna. Na květen počítáme s další.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down