13.08.2008 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zkažené maso řešil soud

Nebyly odebrané vzorky na rozbor

Obvodní soud pro Prahu 5 řešil zkažené maso prodávané v supermarketu Hypernova v Nových Butovicích. Zda bylo maso zkažené a zdraví škodlivé již nelze zjistit, protože nikdo neodebral vzorky potravin a odborně je nezkoumal. Šedozelená barva masa v televizní reportáži může být zkreslená a zavádějící, přesto však podle záběrů se dá usuzovat, že se masné výrobky již začínaly kazit. Takové bylo vyjádření potravinářského odborníka V. Pažouta.
Obžaloba viní tři pracovníky prodejny, že opakovaně manipulovali s dobou trvanlivosti masa a masných výrobků, čímž se dopustili ohrožování zdraví závadnými potravinami.
Podle znaleckého posudku se v mase mohly přemnožit různé bakterie a způsobit např. salmonelózu nebo listeriózu.
Vedoucí masného úseku a dva řezníci nařizovali svým podřízeným, aby přebalovali maso s prošlou dobou použitelnosti, štítkovali ho etiketami s novým datem trvanlivosti a vraceli zpět do regálů k prodejii a pokud byly produkty již natolik zkažené, že zapáchaly a viditelně se rozkládaly, byly naložené do marinády a tepelně upravené nebo použity na výrobu uzenin.
Případ se dostal do médií díky jednomu z řezníků obchodu, který natočil maso v hypermarketu skrytou kamerou. Celou kauzu komplikují odlišné výpovědi svědků a osobní konflikty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down