13.06.2002 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zkrácení provozní doby na hranicích

Jak již Státní veterinární správa ČR předesílala, že upraví provozní doby na pohraničních veterinárních stanicích, tak tak činí od 1. srpna 2002.
Lze říci, že s určitými výjimkami bude na pohraničních veterinárních stanicích provozní doba přes den, zejména v normální pracovní době. Těmi výjimkami budou železniční přechody, kde je potřeba zachovat provoz 24 hodinový a ty přechody silniční, které jsou nejvíce vytíženy, jako například Lanžhot, Čadca nebo Děčín či Zebrzydowice-Petrovice a některé jiné.

Státní veterinární správa dosud ráda delší provoz zajišťovala, dokud byly finanční prostředky. V poslední době veterinárnímu dozoru úkolů stále přibývá, ale pracovníků nikoli. V červnu nám sice Ministerstvo zemědělství schválilo pro celou republiku navýšení počtu pracovníků o 20. Je to samozřejmě dobré, přesto to výhledově nestačí a jsme nuceni hledat rezervy ve vlastních řadách.
Nyní je situace taková, že opětné prodloužení provozní doby na hranicích by bylo možné jedině tehdy, kdyby Stání veterinární správa obdržela jednak peníze a jednak by byl navýšen počet pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down