04.12.2006 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změny v předpisech o přepravě zvířat

Dne 5. ledna 2007 vstoupí v platnost ve všech zemích EU, tj. i v České republice, nařízení Rady (ES) č. 1/2005, o ochraně zvířat během přepravy a souvisejících činností.

Jednou ze změn, vyplývajících z tohoto nařízení, je nutnost výměny osvědčení o odborné kvalifikaci dopravce přepravujícího zvířata a průkazů osoby přepravující zvířata, vydaných na základě § 8k odst. 3 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, za nová osvědčení o způsobilosti pro řidiče a průvodce podle čl. 17 odst. 2 výše zmíněného nařízení Rady.
Krajské veterinární správy již v této věci oslovily registrované přepravce zvířat a těm, kteří na jejich výzvu reagovali, výměnu provedou.
Jelikož lze předpokládat, že se mohlo stát, že někteří přepravci nemohli být z různých důvodů příslušnou krajskou veterinární správou kontaktováni, proto považujeme za vhodné vyzvat tyto držitele starých osvědčení a průkazů, aby se o nová osvědčení přihlásili osobně nebo písemně na Ústřední komisi pro ochranu zvířat, která sídlí v budově Ministerstva zemědělství, Těšnov 17, Praha 1, psč 117 05.
Nařízení Rady je k dispozici na webových stránkách SVS ČR – www.svscr.cz, pod odkazem „Pohoda zvířat“ i na webových stránkách ÚKOZ – www.mze.cz/cz/ukoz/.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down