16.08.2002 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zoo Plzeň, Brno a Dvůr Králové nad Labem se ujaly zvířat z pražské zoo

Plzeňská zoologická zahrada se dnes ujala některých zvířat z vytopené pražské zoologické zahrady. Z Prahy přivezla například varany, hady, pelikány, čápy, holuby, tetřívky, bažanty i sovy. V brněnské zoologické zahradě našlo útočiště téměř 50 zvířat. Na nové domovy si zvykají dva jaguáři, 35 vzácných ptáků a mnoho hadů a obojživelníků. Ve Dvoře Králové nad Labem jsou od středečního večera ve výběhu čtyři gorily, dnes pracovníci přivezou zhruba desítku želv seychelských a dva tygry. V zimovišti najdou dočasné útočiště desítky ptáků.

Pražská zoo evakuovala přes tisíc zvířat, některá musela utratit. Nezvěstný a patrně mrtvý je samec gorily, pátrá se po lachtaní samici, která uplavala. „Škody, které povodně způsobily v pražské zoo, jsou velmi rozsáhlé. Nemůžeme pomoci jinak, než že se postaráme o část zvířat. Jsme ochotni vzít i další. Jedná se o tom,“ řekl novinářům ředitel brněnské zahrady Martin Hovorka. Největší problém s převozem byl podle hlavního zoologa brněnské zoo Václava Nožičky s převozem ptáků, kteří byli ve špatném stavu. Pět jich cestou z Prahy uhynulo.
Pražská zoo evakuovala přes tisíc zvířat. Zahrada musela utratit pětitunového agresivního slona Kádira. Stejný osud potkal samici hrocha, lva a medvěda. Nezvěstný a patrně mrtvý je samec gorily Pong. Pátrá se i po lachtaní samici, která uplavala.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down