21.08.2002 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ZOO Praha odstraňuje následky povodní

Už tuto sobotu bude horní část ZOO Praha otevřena pro veřejnost. Nánosy bahna a nečistot pomáhají odstraňovat z výběhů desítky brigádníků. Zpět na své místo se už například vrátily tři slonice nebo hroch Slávek.

„Pomáhají nám různé instituce - magistrát, společnost Člověk v tísni či Greenpeace. Statik už určil, které objekty bude možno opravit, jaké je nutno zbourat," uvedl ředitel pražské zoo Petr Fejk. „Pomoci chce Evropská asociace zoo a akvárií z Amsterodamu, řada dalších zoo nám nabízí doplnění ze svých chovů. Máme nabídku hrocha a ze Srí Lanky dokonce sloního samce," řekl. Záplavy podle jeho odhadu způsobily zahradě ztráty v hodnotě 280 miliónů korun. Zatím však ještě nemůže říci, zda a jak povodeň ohrozila zdravotní stav zvířat. „Stres se může u ptáků projevit až za několik týdnů," řekl Fejk. Obětí ničivé povodně se stalo 80 ptáků a devět savců, mimo jiné slon, hroch, gorila, lev a lachtan. Evakuováno bylo celkem 1000 zvířat, zhruba třetina z nich je nyní mimo Prahu.
Fejk dále ocenil pomoc zoologických zahrad ze Dvora Králové, Brna, Liberce a Olomouce. Za vstřícnou označil i reakci naší veřejnosti. „Padesátitisícové částky posílané na náš účet od jednotlivců nejsou běžné, nyní nejsou ničím výjimečným," řekl. Ještě letos chtějí pracovníci zoo zpřístupnit kousek dolní části zahrady.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down