09.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpětná vazba funguje

Od konce loňského roku 2013, kdy lze kontaktovat Státní veterinární správu i přes Facebook, „olajkovala“ jako „to se mi líbí“, a tím začala pravidelně odebírat jednotlivé zprávy a informace více než pětistovka návštěvníků. To je dobrý výsledek.

Většina z návštěvníků stránek s konáním orgánů státního veterinárního dozoru souhlasí, přesto se najdou i ti, kteří mají výhrady. Proto také Milan Malena, ústřední ředitel státní veterinární správy rozhodl, že je nutné komunikaci s „úředníky“ usnadnit.

Pozitivní hodnocení se týkají systému veterinárního dozoru a snahy bránit zdraví lidí, zvířat a dbát na welfare zvířat. Výhrad jsme zaznamenali nemnoho, například když jsme varovali před riziky dovozu psů ze zdravotně problematických oblastí. Avšak při diskusi, věříme, došlo k vyjasnění stanovisek. Prostřednictvím facebooku jsme také obdrželi řadu podnětů, které byly dále postoupeny k řešení příslušným krajským veterinárním správám.

Takovýto způsob komunikace není pouze „podléhání“ módnímu trendu, ale je opravdu nutný, neboť příjemci zpráv mají možnost okamžitě reagovat, a také se dočkat fundované odpovědi.

Ano, příjemci informací a tiskových zpráv nejsou pouze média, ale i široká veřejnost. Svědčí o tom, kolikrát byla zpráva přečtena (od zhruba 200 až po 9000krát), ale i kolikrát byla dále příjemci sdílena.

A to nehovoříme o každoměsíční zhruba desetitisícovce návštěvníků aplikace „Výsledky kontrol“ a dalších, kteří využívají mobilní aplikace a mapy nákaz aj. I jsme od července 2013 odpověděli na více než 1800 dotazů prostřednictvím kontaktního formuláře.

Děkujeme tedy čtenářům, příjemcům i kritikům.

Chceme-li někoho oslovit, musíme také mít, co říci. Prokazatelný zájem, zdá se, svědčí o tom, že tomu tak je.*

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down