19.07.2005 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zpřísnění podmínek pro chov brojlerů sníží konkurenceschopnost

Evropská komise koncem května předložila návrh nové směrnice, která má sjednotit i zpřísnit podmínky pro chov brojlerů v EU. Vůči návrhu vyjádřily výhrady včera na jednání ministrů zemědělství Česko, Slovensko, Maďarsko a Francie. Za návrh komise se podle diplomatických zdrojů postavili Skandinávci a většina delegací nevznesla žádné připomínky.

Jednostranné přitvrzování, když ve světě se mnoho zemí o welfare zvířat moc nestará se ministru zemědělství Petru Zgarbovi nelíbí. Jednostranné kroky by podle něj mohly poškodit naši výrobu. Obdobný názor vyjádřil i slovenský ministr Zsolt Simon. Podle něj by zpřísnění norem jen snížilo konkurenceschopnost evropských chovatelů vůči dovozcům ze zemí, kde by se přísnější normy nemusely respektovat. Ten žádá, aby komise nejprve vypracovala k direktivě dopadovou studii.
V návrhu direktivy je uvedeno, že by hustota chovu kuřat nesměla přesáhnout 30 kilogramů na metr čtvereční, respektive 38 kilogramů při zajištění maximální péče o zvířata. Mezi posuzovanými podmínkami jsou například teplota prostředí, účinnost ventilace, světlo apod.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down