18.05.2009 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvířecí dražba v JAR vynesla téměř dva miliony dolarů

Zvířata nabízená do prodeje jsou nadbytečné kusy, které překračují kapacitu jednotlivých rezervací

Téměř dva miliony dolarů (bezmála 40 milionů korun) vynesla v sobotu v Jihoafrické republice dražba 1625 zvířat vyřazených jako nadbytečná z 90 chráněných přírodních rezervací v provincii KwaZulu-Natal. Výsledná částka překročila očekávání organizátorů, kteří se báli, že se na prodeji zvířat negativně podepíše pokles světové ekonomiky.
Mezi nejoblíbenější zvířata patřil hroch, který se prodal za 5800 dolarů (115.600 korun), tedy o 3500 dolarů dráž než srovnatelný kus v loňském roce. V porovnáním s loňským rokem ale naopak poklesla konečná částka, za niž se prodali nosorožci - letos na ně stačilo "jen" 33.000 dolarů (658.000 korun), tedy o 4600 dolarů méně než vloni.
Žádný ekologický důvod tohoto kolísání neexistuje, je to jen otázka nabídky a poptávky. Jeden jihoafrický kupec například skoupil všechny kusy antilopy skákavé (Antidorcas marsupialis), protože je prostě má rád. „Naši vědci zvířata každoročně sčítají. Víme, kolik se jich do které rezervace může vejít. Pokud jich je příliš mnoho, ničí vegetaci. Proto je třeba je vyřadit," vysvětlil Rahman Devdhut z KZN Wildlife.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down