25.08.2003 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Středoevropský buiatrický kongres v Chorvatsku

Ve dnech 23. až 27. května 2003 se konal v Lovrani na Opatijské riviéře v Chorvatsku v pořadí již čtvrtý Středoevropský buiatrický kongres. Přes 300 účastníků vyslechlo 58 odborných referátů z oblasti poruch reprodukce, onemocnění mléčné žlázy, výživy a metabolismu, diagnostiky, orgánových chorob a chovu skotu (welfare) a dále bylo vystaveno 50 posterů.

Vedle domácích veterinárních lékařů byly početněji zastoupeni veterinární lékaři ze Slovinska, Maďarska a Rakouska. Z České republiky přijelo do Lovaně 20 účastníků a prezentovali celkem 13 sdělení a posterů. Vědeckému kolektivu z Kliniky chorob přežvýkavců Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno – V. Lubojacká, A. Pechová, R. Dvořák, R. Drastich, P. Kummer – se dostalo ocenění, když jejich poster „Vliv diety s bohatým obsahem tuku na vznik jaterní steatózy u vysokoužitkových dojnic v období porodu“ byl vědeckou porotou kongresu vyhodnocen jako druhý nejlepší. Kongres splnil všechna očekávání a Buiatrická sekce Chorvatské veterinární komory pod vedením prof. J. Kose se představila jako dobrý organizátor a vynikající hostitel.
Z jednání Mezinárodního organizačního výboru středoevropských buiatrických kongresů vyplynulo, že příští kongres bude v Maďarsku v Hajdúszoboszló koncem května 2004.

Prof. MVDr. Bohumír Hofírek, DrSc.
Prezident České buiatrické společnosti

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down